wersja angielska english version Sobota, 4 lutego 2023 r.
Strona główna
Mapa regionu
Pogoda w regionie
Region w obiektywie
Kalendarz imprez
Kontakt
 Miasta:  Płock  Gostynin  Kowal 
 Powiaty:  Płock  Gostynin 
 Gminy:  Gąbin  Baruchowo  Gostynin  Iłów  Kowal  Gmina Łąck  Nowy Duninów  Sanniki  Słubice  Szczawin Kościelny 
 Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach


Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach

ul. Warszawska 124
tel.: (24) 277 78 13
e-mail: m.patrowicz.sanniki@op.pl
www.palacsanniki.pl

W bieżącym roku koncerty nie mogą się odbywać w pałacowych wnętrzach z powodu trwającego remontu. W dniu 15 grudnia 2009 roku Pałac w Sannikach podpisał umowę o dofinansowanie projektu pt : „Rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach” w ramach RPO WM 2007 – 2013 Priorytet VI . Działania 6.1Kultura. Obecnie koncerty odbywają się w sali w nowym budynku gminy Sanniki, ul. Wólczyńska nr 75 (obecnie jest to siedziba Przedszkola Samorządowego, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Biblioteki Publicznej)
Wyjątkowy koncert w miejscu, w którym bywał i tworzył wielki kompozytor w 200–setną rocznicę jego urodzin tak można powiedzieć o niedzielnym koncercie 7 listopada 2010 w Sannikach w wykonaniu Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Mazowsze”. Organizatorami niedzielnego wydarzenia w było Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Urząd Gminy w Sannikach, Sannickie Koła TiFC , Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach. Koncert odbył się w Sali Przedszkola Samorządowego w Sannikach ul. Wólczyńska 75, a jego tytuł to ,,Chopinowskie impresje” przybyli na koncert goście usłyszeli pieśni do muzyki Chopina , Moniuszki oraz Tadeusza Sygietyńskiego założyciela zespołu przy dyrygenturze Aleksandry Kot i akompaniamencie Krystiana Segdy.
W wypełnionej po brzegi publicznością sali i w blasku świateł wspaniałe "Mazowsze" roztaczało swój niezwykły urok. "Mazowsze" jest polskim zespołem tanecznym, który pielęgnuje etniczność i folklor w szerokim programie pieśni, muzyki i tańca, znany jest nie tylko ze swej autentyczności, lecz również z wyjątkowo efektownych kostiumów i wspaniałego wyglądu. Posługując się szczególnym humorem, miłą, liryczną rdzennie ludową i patriotyczną pieśnią "Mazowsze" zyskało sobie uczucia publiczności, która wyklaskiwała rytm razem z muzyk. Każda piosenka była ukoronowana entuzjastycznym aplauzem, owacjami, burzą oklasków. ,,Laura i Filon”, ,,Wojak”, ,,Dwa serduszka” , ,,Cyt Cyt” to piosenki, które zachwyciły publiczność. Sanniczanie szczególnie mogli być dumni z występu na rodzimej scenie tak wspaniałego i popularnego zespołu w kraju i zagranicą , gdyż odbył się on w 60 rocznice pierwszej premiery zespołu , która miała miejsce 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W dorobku zespołu jest około 6,5 tysiąca koncertów w Polsce i 51 krajach świata , których nie sposób wymienić . "Mazowsze" to stuosobowa grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów, 60 lat doświadczenia, to 2,3 mln przejechanych kilometrów i 17 mln. widzów. Koncerty w 168. miejscach Polski, to 213 tournée zagraniczne.
Ten niezwykły koncert inspirowany twórczością Fryderyka Chopina oraz pieśni ludowe jaki wykonał zespołu ,,Mazowsze” na długo pozostaną w pamięci przybyłych na koncert gości, to także promocja gminy Sanniki poprzez ciekawe wydarzenia kulturalne z udziałem wielkich sław ze świata artystycznego z kraju i zagranicy.
Już dzisiaj zapraszamy na następny z koncertów w Sannikach w dniu 20 listopada 2010 godz18:00 pt.:
,, Chopin jasna strona Księżyca . Impresje jazzowe”
w którym wystąpią: Filip Wojciechowski , Trio i Kwartet Prima Vista.

Miejsce koncertów: sala koncertowa Urzędu Gminy, ul. Wólczyńska nr 75.
 
Ceny biletów: 10 zł i 3 zł dla młodzieży szkolnej (sprzedaż przed koncertem od godz. 13.00). Grupowe przyjazdy należy wcześniej zgłosić do Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach (tel/fax (24) 277 61 70, e-mail goksanniki@interia,pl ) lub Pałac w Sannikach Tel (24) 277 78 27 www.palacsanniki.pl


 

Administratorem seriwsu jest SGTPG
Serwis został wykonany przy wsparciu finansowym Województwa Mazowieckiego
Uwagi na temat serwisu prosimy przesyłać na adres: kontakt@pojezierzegostyninskie.pl
Koncepcja serwisu oraz nadzór merytoryczny: SGTPG
Wykonanie oraz hosting: plocman.pl