wersja angielska english version Sobota, 4 lutego 2023 r.
Strona główna
Mapa regionu
Pogoda w regionie
Region w obiektywie
Kalendarz imprez
Kontakt
 Miasta:  Płock  Gostynin  Kowal 
 Powiaty:  Płock  Gostynin 
 Gminy:  Gąbin  Baruchowo  Gostynin  Iłów  Kowal  Gmina Łąck  Nowy Duninów  Sanniki  Słubice  Szczawin Kościelny 
 Opis

„10. Integracyjny Plener Artystyczny połączony z Warsztatami Plastycznymi dla młodzieży gimnazjalnej”
W poniedziałek 4 lipca na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Lucieniu (gm. Gostynin) tradycyjnie już rozpoczęły się „10. Integracyjny Plener Artystyczny połączony z Warsztatami Plastycznymi dla młodzieży gimnazjalnej” organizowane przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. Cykliczna inicjatywa powiatów, miast i gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Turystycznych skierowana jest do uzdolnionej plastycznie młodzieży z terenu pogranicza Mazowsza i Kujaw.                  
Udział w Warsztatach Plastycznych jest nagrodą dla laureatów konkursu plastycznego pn. „Portrety starych drzew”. Laureaci zostali wyłonieni przez Komisję konkursową, w skład której weszli artyści profesjonalni: Pani Maja Wojnarowska, Pani Barbara Perlikowska, Pan Alojzy Balcerzak oraz Pan Jan Balcerzak.
Do współpracy uzdolnioną plastycznie młodzieżą zostali zaproszeni działający w regionie znani w Polsce i za granicą artyści profesjonalni.
Z uczestnikami Warsztatów – młodzieżą stojącą przed wyborem dalszej drogi życiowej – współpracować będą: mieszkająca i tworząca w Płocku– Pani Zofia Samusik – Zaremba pełniąca funkcję Komisarza Warsztatów Plastycznych, od lat współpracująca ze Stowarzyszeniem, mieszkanka Łącka, opiekun plastyczny młodzieży – Pani Maja Wojnarowska, na stałe związana z Gostyninem – Pani Barbara Perlikowska oraz mieszkający w Warszawie, a tworzący w pobliskiej Koszelówce – Pan Alojzy Balcerzak.
Podczas Warsztatów organizatorzy proponowali uczestnikom atrakcyjne plenery pogranicza mazowiecko-kujawskiego.
W tym roku uczestnicy odwiedzili:
  • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
  • plenery Kujaw i Zieloną Szkołę w Goreniu Dużym, gdzie wysłuchali prelekcji nt. Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego
  • Łąck – gdzie z okazji przypadającego na 2011 rok „Międzynarodowy Rok Lasów” Nadleśnictwo w Łącku zaprezentowało młodzieży pracę leśników i plenery Rezerwatu „Dąbrowa Łącka”. Młodzież odwiedziła tradycyjnie już tereny Stada Ogierów.
  • Płock – miasto z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną. Tego dnia planowane było zwiedzanie Płockiego Ogrodu Zoologicznego, przejazd Ciuchcią Tumską i malowanie na Starym Rynku.
  • Zamek w Oporowie
Podczas wszystkich wycieczek przewidzieliśmy czas na własną pracę plastyczną uczestników.
Wykonane przez młodzież prace promowały i upamiętniały piękno ziemi mazowieckiej i kujawskiej oraz walory kulturowe i krajobrazowe regionu. Uroczyste zakończenie „10. integracyjnego Pleneru Artystycznego połączonego z Warsztatami Plastycznymi dla młodzieży gimnazjalnej” połączone z wystawą powstałych prac odbyło się 13 lipca o godz. 16 00 na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Lucieniu.
Uroczystość uświetnił koncert kwartetu OPIUM współpracującego z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych złożyło wniosek do Samorządu Województwa Mazowieckiego na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 "Wdrazanie lokalnych strategii rozwoju" objetego PROW na lata 2007-2013 w dniu 18.01.2011 r.   

Administratorem seriwsu jest SGTPG
Serwis został wykonany przy wsparciu finansowym Województwa Mazowieckiego
Uwagi na temat serwisu prosimy przesyłać na adres: kontakt@pojezierzegostyninskie.pl
Koncepcja serwisu oraz nadzór merytoryczny: SGTPG
Wykonanie oraz hosting: plocman.pl