wersja angielska english version Sobota, 4 lutego 2023 r.
Strona główna
Mapa regionu
Pogoda w regionie
Region w obiektywie
Kalendarz imprez
Kontakt
 Miasta:  Płock  Gostynin  Kowal 
 Powiaty:  Płock  Gostynin 
 Gminy:  Gąbin  Baruchowo  Gostynin  Iłów  Kowal  Gmina Łąck  Nowy Duninów  Sanniki  Słubice  Szczawin Kościelny 
 Ośrodki jeździeckie i stadniny

STADO OGIERÓW W ŁĄCKU

Stado Ogierów w Łącku powstało w 1923 roku. Podstawowym zadaniem Stada jest podnoszenie jakości koni hodowanych w swoim regionie poprzez pozyskiwanie i utrzymywanie ogierów o dużej wartości hodowlanej różnych ras i typów. W obrębie Stada funkcjonuje Centrum Rozrodu Koni oraz stadnina koni pełnej krwi angielskiej.

Usytuowane jest na skraju malowniczych lasów, nad brzegiem polodowcowego jeziora Łąckiego Dużego.
Przyciągające uwagę zwiedzających stylowe stajnie ogierów zamykają reprezentacyjne podwórze. W parku otaczającym Stado mają swoje miejsce stajnie dla klaczy i źrebiąt, wozownia z muzeum zabytkowych powozów oraz kompleks turystyczny „Biały Dworek”, gdzie goście zatrzymujący się na dłużej mają możliwość zakwaterowania.

Obiekt dysponuje apartamentem z dwiema jadalniami, salonikiem z kominkiem, pokojem muzycznym i dwiema sypialniami z łazienkami. Jest to wymarzone miejsce na lunch i spotkania biznesowe, podczas których proponujemy kuchnię międzynarodową. Obok, nad brzegiem jeziora usytuowany jest aneks z 8 miejscami noclegowymi. Wokół rozciągają się padoki gdzie latem można oglądać pasące się konie.
Zapraszamy do organizowania u nas szkoleń. Dysponujemy salą konferencyjną na około 70 osób. Salę zdobią obrazy ścienne, które tematyką nawiązują do charakteru działalności Stada. Jest to idealne miejsce do przeprowadzania wykładów i wystaw.

Nieopodal jest kryta ujeżdżalnia z widownią na ponad 500 miejsc, w której odbywają się treningi koni, zawody , pokazy i aukcje.
Po drugiej stronie szosy znajduje się plac konkursowy zajmujący 15 000 m2, na którym rozgrywane są zawody konne. Trybuny hipodromu mogą pomieścić ponad 1000 widzów. Tuż obok jest hotelik na około 60 osób.
Dla chętnych w każdym wieku organizowane są jazdy konne, spacery powozami, a zimą jeśli dopisze śnieg - kuligi z ogniskiem.

Miłośnicy konnych wędrówek mają do dyspozycji wielokilometrowe, leśne dukty gdzie mogą spotkać przedstawicieli unikalnych gatunków fauny i flory.

STADO OGIERÓW W ŁĄCKU
Spółka z o.o.
09-520 Łąck, ul. Płocka 12 - Woj. Mazowieckie
tel. (0-24) 262-98-97, 384-19-40, 384-19-41,fax (0-24) 384–19-46
Administratorem seriwsu jest SGTPG
Serwis został wykonany przy wsparciu finansowym Województwa Mazowieckiego
Uwagi na temat serwisu prosimy przesyłać na adres: kontakt@pojezierzegostyninskie.pl
Koncepcja serwisu oraz nadzór merytoryczny: SGTPG
Wykonanie oraz hosting: plocman.pl